Arter Himalaya Mimari Dekoratif Uygulamalar

Arter Himalaya Dekoratif Uygulamalar

Yurtdışında bir çok mimari alanda kullanılan HİMALAYA TUZ TUĞLALARI görsel anlamda mekanlara farklı bir hava katmaktadır. Doğal bir malzeme olmasından dolayı birçok mimarın ve iç mimarın dikkatini çekmektedir. Tasarladıkları mekanları daha ilgi çekici hale getirmeyi tuz tuğlaları sayesinde başarmışlardır. Uygulandığı zeminlerin arkasına led döşendiğinde malzemenin kendi doğal dokusunu ortaya çıkartması görülmeye değer bir tablo oluşturmaktadır. Bankolarda, duvarlarda ve zeminlerde kullanılan bu malzeme mekanların özgün olmalarına olanak sağlamaktadır. 

MİMARİ ÖĞE (DEKORATİF) OLARAK HİMALAYA TUZ TUĞLASININ ETKİLERİ VE FAYDALARI Türkiye’de MİMARİ ÖĞE (DEKORATİF) olarak kullanılmayan ve doğal bir kaynak olan bu tuğlalar kullanımın yaygınlaşması ile birlikte insanlarda merak uyandıracaktır.

Arkasına döşenmiş olan ledlerin tuğlaların bütün organik detaylarını ortaya çıkartması güzel görüntüler ortaya çıkmasını sağlayacak ve bu bağlamda kişide mevcut stresin yayılmasını ortadan kaldıracaktır. Bu sebeple işyerlerinde, restaurantlarda, cafelerde,otellerde özellikle otel lobbylerinde ve evlerde rahatlıkla kullanılabilir.